نرم افزار آزاد، برای جامعه ای آزاد

۵ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

پنجشنبه, ۶ خرداد ۱۴۰۰، ۰۷:۱۰ ب.ظ iR Hr
مایکروسافت انحصار طلب

مایکروسافت انحصار طلب

قضیه از زمانی شروع شد که مایکروسافت، با ارائه دادن ویندوز، موفقیت زیادی در بین سیستم عامل‌ها پیدا کرد. اون‌ها به این هم راضی نشدند و سعی در شکست دادن لینوکس داشتن، که اتحادیه‌ی اروپا ادبشون کرد.

ادامه مطلب...
۰۶ خرداد ۰۰ ، ۱۹:۱۰ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
iR Hr
دوشنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۰، ۱۱:۰۴ ب.ظ iR Hr
مینی ابزار های کاربردی

مینی ابزار های کاربردی

تعدادی مینی ابزار بدرد بخور و کار راه انداز که خودم و کاربران با پایتون نوشتیمشون رو برا شما اینجا میذارم تا کار شما رو هم راه بندازن. اگر پیشنهادی درباره ابزار هایی که در آینده قصد دارم بنویسم دارید، کافیه که زیر همین پست به صورت خصوصی بفرستید یا از طریق بخش تماس با من مطرح کنید. اگر هم میخواید مینی ابزارتون اینجا منتشر بشه، از بخش تماس با من استفاده کنید و کدتون رو ارسال کنید تا با اسم خودتون منتشر بشه smiley.

ادامه مطلب...
۰۳ خرداد ۰۰ ، ۲۳:۰۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
iR Hr
دوشنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۰، ۱۰:۰۴ ب.ظ iR Hr
بهترین جایگزین های اپن سورس

بهترین جایگزین های اپن سورس

اگر شما هم مثل من به این فکر میکنید که نرم افزار های اپن سورس رو جایگزین نرم افزار های روزانه تون بکنید، این پست برای شما نوشته شده. تا آخر بخونید و امروز حداقل یکیشونو استفاده بکنید. شما هم گامی برای آزادی نرم افزار بردارید.

ادامه مطلب...
۰۳ خرداد ۰۰ ، ۲۲:۰۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
iR Hr
دوشنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۰، ۰۹:۴۹ ب.ظ iR Hr
فلسفه آزادی نرم افزار

فلسفه آزادی نرم افزار

نرم‌افزار آزاد نرم‌افزاری است که می‌توان آن را آزادانه و بدون محدودیت، به هر منظور استفاده کرد، مطالعه و بررسی نمود، و تغییر داد. همچنین کپی کردن یا توزیع مجدد (خواه بدون تغییر و خواه با تغییراتی در نرم‌افزار) آزاد و بدون محدودیت یا با محدودیت بسیار کمی (تنها برای اطمینان از اینکه دریافت کنندگان بعدی نرم‌افزار نیز از این آزادی‌ها بهره‌مند می‌شوند یا تولیدکنندگان سخت‌افزارهایی که سروکار سخت‌افزار با مصرف‌کننده‌ است به کاربران اجازه‌ی ایجاد تغییر در سخت‌افزارشان را بدهند) است. نرم‌افزارهای آزاد عموما رایگان هستند اما می‌توانند دارای قیمت هم باشند مثلا برای هزینه تولید CD و دیگر اَشکال توزیع آن.

در عمل، کد مبدا نرم‌افزارهای آزاد همراه با یادداشتی که آزادی‌های بالا را تامین می‌کند عرضه می‌شود که به آن اجازه‌نامه نرم‌افزار آزاد گفته می‌شود.

جنبش نرم‌افزار آزاد در سال ۱۹۸۳ میلادی به پیشگامی ریچارد استالمن به راه افتاد تا نیاز کاربران کامپیوتر به مزایای آزادی نرم‌افزار را تامین کند. استالمن بنیاد نرم‌افزار آزاد را در ۱۹۸۵ میلادی برای تامین ساختار سازمانی لازم برای پیشبرد ایده‌های نرم‌افزار آزادش تاسیس کرد.

ادامه مطلب...
۰۳ خرداد ۰۰ ، ۲۱:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
iR Hr
دوشنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۰، ۰۳:۵۷ ب.ظ iR Hr
شرایط و قوانین

شرایط و قوانین

به پایتونیسم خوش اومدید.

برای استفاده از امکانات این وبلاگ، شما باید شرایط و قوانین را خوانده باشید و با آن موافقت داشته باشید.

ادامه مطلب...
۰۳ خرداد ۰۰ ، ۱۵:۵۷ موافقین ۰ مخالفین ۰
iR Hr